Holdings Latvijā

Atpakaļ 20 Aprīlis, 2018 Holdinga struktūras izveidošana Latvijā ir lieliska iespēja, lai paplašinātu un attīstītu savu biznesu. Holdinga pamatmērķis ir atsevišķu uzņēmumu apvienošanās ar mērķi kontrolēt kopīgu finanšu plūsmu un aktīvus. Tādējādi var iekarot savu vietu tirgū, paaugstināt kapitalizāciju un uzņēmuma kopējo vērtību.

Izvēloties valsti holdinga organizācijas izveidei, ir jāņem vērā spēkā esošie nodokļi, ar kuriem tiek aplikti uzņēmumu pamatienākumu veidi. Pēc likuma „Par uzņēmumu ienākuma nodokli” 2013.gada grozījumu pieņemšanas brīža, holdinga attīstība Latvijā ir paātrinājusies. Līdz ar uzņēmumu sektoram labvēlīgu apstākļu izveidošanos notika papildus investīciju piesaiste.

Būtiski atzīmēt, ka ar 2018.gada 1.janvāra grozījumiem stājās spēkā jauns „Uzņēmumu ienākuma nodokļu likums”, kas citā starpā regulē holdinga uzņēmumu darbību. Tieši tāpēc holdinga izveidošanā ir nepieciešams ieverot visas spēkā stājušās izmaiņas. Juridiskā biroja INLAT PLUS international speciālisti palīdzēs Jums ar holdinga struktūras organizēšanu, ievērojot spēkā stājušos likuma noteikumus.

Kādiem mērķiem ir paredzēta holdinga organizācijas dibināšana?

Holdings tiek veidots ar mērķi efektīvi realizēt kontroli pār uzņēmumu grupu, kas ļauj:


Latvijas holdinga uzņēmumu nodokļu priekšrocības

Pateicoties ES jurisdikcijai, holdinga dibināšanai labvēlīgi apstākļi ļauj uzņēmējiem samazināt ar nodokli apliekamajā bāzē iekļauto ienākumu meitas uzņēmumu akciju atsavināšanas ienākumu apmērā. Samazināt ar nodokli apliekamo bāzi var arī attiecībā uz dividendiem, kuri iegūti no ārvalsts PVN maksātāja. Pastāv arī lauksaimniecības uzņēmumu atbalsts, kas paredz iespēju samazināt ar nodokli apliekamo valsts nodrošināto bezatlīdzības palīdzību 50% apmērā. Latvija arī noslēdza līgumus par nodokļu dubultās uzlikšanas novēršanu ar vairāk nekā 50 valstīm, tai skaitā Krievija, Baltkrievija, Ukraina, Lielbritānija, ASV un daudzas citas valstis.

Holdinga reģistrācijā ir nepieciešams ievērot sekojošus faktorus:


Jāatzīmē, ka, pateicoties Latvijas likumu atbilstībai Eiropas Savienības standartiem, valstī praktiski nepastāv ierobežojumi attiecībā uz uzņēmuma dalībnieku atrašanas vietu, tiesiskajām saistībām ar privātpersonām, licenču iegādāšanos un citiem uzņēmējdarbības elementiem, kas ir saistīti ar holdinga organizācijas nodrošinājumu.

Kādas ir Latvijas priekšrocības reģistrējot holdingu?

Salīdzinot ar citām valstīm, Latvijā pastāv vairākas priekšrocības, lai reģistrētu holdingu:

Lai reģistrētu holdingu Latvijas teritorijā, ir nepieciešams juridiskais nodrošinājums, kas ļauj izvairīties no liekām izmaksām un izdevīgi izmantot likuma priekšrocības. Juridiskais birojs INLAT PLUS international piedāvā nepieciešamo tiesisko nodrošinājumu, kā arī risina visus procesuālus jautājumus reģistrācijas procedūras gaitā.

Kontaktinformācija


Lai saņemtu konsultāciju un citu interesējošo informāciju, Jūs varat vērsties pie mums zvanot vai ierodoties INLAT PLUS international birojā, kā arī rakstot uz e-pastu:

Tālrunis: (+371) 672 997 76
Mobilais tālrunis: (+371) 296 216 15
E-pasts: info@inlatplusinter.lv
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 38-612, Rīga, Latvija